Kas yra meditacija ir kaip ji padeda atsipalaiduoti?

Meditacija gali turėti gilų ir ilgalaikį poveikį emocinei ir psichinei gerovei. Šiame kontekste dažnai yra naudojama kaip terapinė priemonė, kuri padeda žmonėms susidoroti su stresu, nerimu, depresija ir kitais psichologiniais sunkumais.

Kas yra meditacija?

Meditacija yra paprastas, tačiau veiksmingas būdas nuraminti savo protą ir kūną, siekiant vidinės ramybės ir atsipalaidavimo. Ji yra atliekama kaip dalis nusiraminimo ir relaksacijos praktikų.

Meditacija dažnai yra pradedama nuo dėmesio sutelkimo į kvėpavimą. Atsipalaiduojant ir lėtai kvėpuojant, atsiskleidžia galimybė pasinerti į dabarties akimirką. Praktikuojant meditaciją, žmogus mokosi nuslopinti nuolatinį minčių srautą ir sutelkti dėmesį į tai, kas vyksta čia ir dabar.

Meditacija padeda atsipalaiduoti dėl to, kad ji skatina mūsų nervų sistemą perjungti iš įtempimo režimo į atsipalaidavimą. Tai paspartina gilų kvėpavimą ir sulėtina širdies ritmą ir sumažina streso hormonų kiekį organizme. Ši fizinė reakcija sukelia ramybės jausmą, kuris gali išlikti ir po meditacijos.

Nepamirškite, kad meditacija nereiškia visiško minčių išjungimo. Tai yra būdas leisti mintims plaukti sava linkme. Taip pat tai nėra vienkartinis „nuveiktas darbas”.

Šį relaksacijos būdą galime traktuoti kaip greitą „laiko sustabdymą”. Jis leidžia mums per trumpą akimirką pasitraukti nuo kasdienio šurmulio ir susitelkti į tai, kas svarbu.

Kaip pradėti medituoti?

Pradėti medituoti yra paprasta, tačiau svarbu tai daryti sistemingai ir nuosekliai. Pradėkite nuo kelias minutes trunkančios meditacijos ir palaipsniui pailginkite trukmę.

Tinkama vieta ir laikas

Raskite ramią ir tylią vietą, kurioje galėsite atsipalaiduoti ir nebūti trukdomas. Tai gali būti jūsų kambarys ar bet kuri kita vieta, kurioje jaučiatės patogiai. Rytas arba vakaras gali būti puikus laikas meditacijai.

Poza

Sėdėkite patogiai ant grindų arba kėdės, tiesia nugara. Atpalaiduokite raumenis. Rankas laikykite ant kelių arba ant savo šlaunų.

Dėmesys į kvėpavimą

Užmerkite akis ir sutelkite dėmesį į savo kvėpavimą. Kvėpuokite per nosį. Stebėkite, jauskite kaip oras yra įkvepiamas ir iškvepiamas.

Pradėkite nuo trumpo kvėpavimo pratimo: lėtai įkvėpkite skaičiuodami iki 5, tada iškvėpkite skaičiuodami iki 5. Tai padės sulėtinti kvėpavimą ir nuraminti protą.

Susikaupimas

Mūsų protas yra sukonstruotas taip, kad jis nuolatos veikia, galvoja, kuria ir panašiai. Tad ir meditacijos metu nuklysite mintimis nuo kvėpavimo, ir tai yra visiškai normalu. Jūsų užduotis nėra kontroliuoti mintis. Kai pastebėsite jog nuklydote nuo susitelkimo, tiesiog grįžkite prie dėmesio į kvėpavimą.

Patarimai

Pradėjus medituoti, svarbu nesikreipti per daug dėmesio į tai, kaip „gerai” ar „blogai” sekasi. Svarbiausia yra rasti laiko sau ir kantriai tobulinti savo įgūdžius.

Jei jums sunku medituoti savarankiškai, galite naudoti gidus arba meditacijos programėles.

Kvėpuokite giliai, lėtai ir su malonumu – meditacija gali būti jūsų ramios ir atsipalaidavimo kelionės pradžia.

Į viršų